Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

ZHASNEME, ABY SME V BUDÚCNOSTI MOHLI SVIETIŤ..

SÚBOR
Dátum: 25.05.2022
Autor: Obec Jakubov
ZHASNEME, ABY SME V BUDÚCNOSTI MOHLI SVIETIŤ..

štrajková pohotovosť

Vážení občania,

Združenie miest a obcí Slovenska, ktorého členom je aj naša obec vstúpilo do štrajkovej pohotovosti. Dôvodom sú návrhy z rezortu financií a dlhodobý prístup štátu voči samosprávam. Vďaka daňovej reforme nastanú výpadky príjmov obcí vo výške presahujúcej 600 miliónov Eur, čím sa významne okliešti fungovanie samospráv. Vláda SR sa rozhodla nedostatok financií riešiť na úkor samospráv.

Mestá a obce štyroch okresov- Senica, Malacky, Myjava a Skalica posúvajú už ohlásenú štrajkovú pohotovosť na vyšší stupeň: vo štvrtok 26. mája večer nerozsvietia verejné osvetlenie s cieľom poukázať na stav, ktorý nastal schválením protiinflačného balíčka, na základe čoho je ohrozené fungovanie základných funkcií samospráv, nakoľko tento bude mať priamy dopad na rozpočty miest a obcí.

Štrajková pohotovosť je vyhlásená do konca júna, následne bude prehodnotená situácia. V prípade, že sa nič nezmení združenie je pripravené vstúpiť do ostrého štrajku.

Táto protestná akcia proti Vláde SR a Ministerstvu financií SR sa nesie pod heslom: Zhasneme, aby sme v budúcnosti mohli svietiť.

Za vzniknuté nepohodlie sa ospravedlňujeme.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Mesta a obce v štrajkovej pohotovosti final web (1) Veľkosť: 53.7 kB Formát: png Dátum: 25.5.2022