Obec Jakubov
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Sčítanie obyvateľov - informácie

Sčítanie obyvateľov - informácie
od pondelka
Už v pondelok 15. februára sa začína sčítanie obyvateľov. Každý človek sa môže v priebehu šiestich týždňov, teda do 31. marca, sčítať sám cez svoj počítač, tablet alebo mobil. V neskoršom období, od 1. apríla do 31. októbra, bude možné aj tzv. asistované sčítanie za pomoci osoby (sčítací asistent), ktorú poverí obec.
 
Ako bude vyzerať sčítanie? 
Sčítať sa môžete cez stránku www.scitanie.sk alebo pomocou mobilnej aplikácie, ktorá bude k dispozícii od pondelka 15. februára. Dokážete to  sami elektronicky z pohodlia domova, pričom vyplnenie formulára zaberie približne 10 minút.
 
Čo ak sa neviem sčítať sám? 
Ak nemáte k dispozícii počítač, tablet alebo mobil, prípadne sa nemôžete sčítať sami z iných dôvodov, poproste o pomoc priateľa alebo príbuzného. V prípade otázok môžete volať na číslo 0911733225
 
Na aké otázky budem odpovedať? 
Sčítací formulár obsahuje 14 otázok, napríklad miesto súčasného pobytu, zamestnanie, rodinný stav, vzdelanie, národnosť, materinský jazyk atď. Vyplnenie formulára zaberie približne 10 minút.
 
Musím sa sčítať, aj keď sa mi nechce? 
Sčítanie je podľa zákona povinné. Sčítať sa musí každý, kto má na Slovensku trvalý či prechodný pobyt a aj občan Európskej únie, ak má na Slovensku obvyklý pobyt. Deti sčíta rodič, respektíve zákonný zástupca. Kto sa nemôže sčítať sám, môže požiadať o pomoc priateľov či príbuzných, alebo od 1. apríla využije služby sčítacieho asistenta. 
 
Na tejto stránke nájdete vzor sčítacieho formulára: https://www.scitanie.sk/storage/app/media/dokumenty/Vzor%20formul%C3%A1ra_SK.pdf