Odpady

Kalendár zberu a odvozu vytriedeného komunálneho odpadu v II. polroku 2017 v obci Jakubov nájdete tu   

Odpadový kalendár_II polrok_2017

 zošliapnutie

 

Pri kontajneroch na triedený odpad sa s tým stretávame často. Nestlačené PET fľaše, plechovky z pív, nápojové kartóny, prípadne obrovské neskladné kusy polystyrénu často zmenšia možnosti kontajnera a neraz doň – v skutočnosti iba z polovice naplneného – už viac nevpraceme.  

To isté sa deje aj v prípade prineseného, doma vytriedeného, papiera a zbavovania sa napríklad škatúľ od obuvi, elektrospotrebičov, nábytku a podobne.

Ak nezačneme za susedov ich odpad upravovať, teda zo smetnej nádoby vyberať, fľaše alebo škatule zošliapavať, aby nezaberali veľa vzduchu, polystyrén lámať a podobne, neraz to skončí tak, že položíme naše poctivo vytriedené odpady vedľa kontajnera alebo ich vhodíme do nádob so zmiešaným komunálnym odpadom. Hrabať sa medzi odpadom nie je komfortné, ani hygienické.

Výsledkom je, že šomreme na neporiadok okolo odpadových nádob a upokojí nás, až keď problém „vyriešia“ zberové spoločnosti častejšími návštevami. Ale častejšie odvážanie poloprázdnych, vzduchom naplnených, kontajnerov je nielen časovo náročnejšie, ale i ekonomicky neefektívne.

Riešenie?

Fľaše zošliapnuť, škatule rozobrať, veľké časti (polystyrén) zmenšiť a až potom... šup do kontajnera! 

 

Viete-ako-správne-triediť??

 

Dávame do pozornosti, že medzi plastový odpad patria aj konzervy od rôznych potravín, plechovky od nápojov, alobal a aj hliníkové viečka od jogurtov – podľa možnosti čisté!

 

Nebud
 
 

Otváracia doba – zberný dvor

Utorok 15:00 hod. – 18:00 hod.
Štvrtok 15:00 hod. – 18:00 hod.
Sobota 09:00 hod. – 18:00 hod.

 

Na zbernom dvore je nutné nahlásiť meno, priezvisko a č. domu a podpísať správcovi Vaše odovzdané množstvo odpadu. Na základe množstva vyvezeného odpadu Vám bude vystavená poštová poukážka. 

Súbory na stiahnutie:
Odpadový kalendár I. polrok 2017 171.3 kB 05.01.2017

FacebookFacebook